Profesjonalne zmiękczacze do wody Ecowater

 

  • Najwyższa jakość spośród wszystkich zmiękczaczy do wody na rynku
  • Najbardziej zaawansowany system sterujący
  • Oszczędne w eksploatacji
  • Wbudowany moduł WiFi
  • Obsługa przez urządzenia mobilne
  • Gwarancja 5 lat

 

Przedstawiamy Państwu najbardziej zaawansowaną na świecie serię zmiękczaczy do wody Ecowater

Zobacz jak wygląda doskonałość

Kontroluj urządzenie z każdego miejsca na świecie dzięki wbudowanemu modułowi WiFi

Dlaczego warto wybrać zmiękczacz Ecowater?

OSZCZĘDNOŚĆZmiękczacze wody eVOLUTION są najoszczędniejszymi urządzeniami na rynku – zużywają średnio 75% mniej materiałów eksploatacyjnych od konkurencyjnych zmiękczaczy,

BEZPIECZEŃSTWO – w razie awarii urządzenie wyśle Ci sms lub e-mail z powiadomieniem, co może Cię uchronić np. przed zalaniem domu,

KOMFORT – wbudowany czujnik podczerwieni automatycznie mierzy poziom soli w zbiorniku. Urządzenie poinformuje Cię z wyprzedzeniem sms-em lub e-mailem o niskim poziomie soli i konieczności jej uzupełnienia. Dużym ułatwieniem przy dosypywaniu soli jest wbudowane oświetlenie w zbiorniku. Wolno opadająca pokrywa zbiornika w modelach Boost i 500 Power dodatkowo podwyższa komfort użytkowania,

EFEKTYWNOŚĆ – domieszka płukanego żwiru kwarcowego zwiększa wydajność urządzenia poprzez zwiększenie powierzchni pierwszego kontaktu wody ze złożem, a zastosowanie innowacyjnej głowicy sterującej zapewnia optymalne ciśnienie wody,

TRWAŁOŚĆ – wysokiej jakości, trwałe materiały oraz opatentowane technologie to znak rozpoznawczy marki Ecowater. W eVOLUTION zadbaliśmy o każdy szczegół, np. górna pokrywa urządzenia, najbardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne, jest wykonana z ABS stosowanego do produkcji zderzaków samochodowych.

Korzyści z używania miękkiej wody:

Mniej wydatków i oszczędność czasu:

  • do 20% mniej strat energii (ochronisz urządzenia grzewcze i instalacje przed kamieniem),
  • do 60% mniej detergentów do mycia, sprzątania i prania,
  • rzadsze naprawy i wymiana sprzętu AGD (ochronisz grzałki przed kamieniem),
  • mniej zabrudzeń i osadów z mydła,
  • lśniące, dokładnie umyte naczynia i sztućce bez zacieków.

Wygoda i ochrona zdrowia:

  • ochrona skóry przed podrażnieniami,
  • błyszczące i miękkie włosy,
  • zachowanie intensywnych kolorów i miękkości ubrań w praniu.

Kliknij na interesującą Cię informację, aby dowiedzieć się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o kontakt z nami.

Czy można pić wodę zmiękczoną?

Wodę zmiękczoną można pić. Jedynie pewną ostrożność powinny zachować osoby, które stosują dietę bezsolną.
Zmiękczając każdy 1 stopień niemiecki twardości, dodajemy około 8,2 mg sodu na 1 litr wody. Osoby stosujące dietę bezsolną powinny to uwzględnić przy obliczaniu dziennego spożycia soli. Wypijając dziennie 3 litry wody zmiękczonej, spożywamy 344,4 mg sodu, co odpowiada około 0,87 g soli kuchennej. Jest to przykładowa ilość soli zawarta w 1 kromce białego pieczywa.

Czy woda zmiękczona jest słona?

W wodzie zmiękczonej zawartość sodu wzrasta, podczas gdy stężenie chlorków pozostaje bez zmian. Tymczasem
słony smak powstaje w wyniku połączenia się sodu i chlorków. Woda zmiękczona nie jest więc wodą słoną.

Czy sól używana do regeneracji żywicy zmiękczacza może być szkodliwa dla środowiska?

Sól do regeneracji zmiękczaczy nie zawiera składników stwarzających zagrożenie dla zdrowia lub środowiska
człowieka. Produkt posiada atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Ponadto, przy zmiękczaniu
wody do minimalnego poziomu określanego przez normę w Polsce (ok. 3°dH – stopni niemieckich), do kanalizacji podczas regeneracji trafia znikoma ilość soli.

Czy zmiękczacz sprzyja namnażaniu się bakterii?

Tylko stojąca woda sprzyja proliferacji bakterii. Przez zmiękczacz codziennie przepływa woda, dzięki czemu nie ma ryzyka rozwoju mikroorganizmów. W razie nie używania wody w domu przez dłuższy okres, np. podczas wyjazdów wakacyjnych, w urządzeniu można uaktywnić funkcję, dzięki której zmiękczacz co kilka lub kilkanaście dni będzie się regenerował, aby zapobiec namnażaniu się bakterii. Zmiękczanie wody zapobiega rozwojowi groźnych bakterii takich jak Legionella, które gromadzą się w kamieniu kotłowym.

Czy zmiękczacz całkowicie usuwa z wody wapń, potrzebny organizmowi człowieka?

Dostarczenie odpowiedniej ilości wapnia jest niezbędne dla zdrowia człowieka. Cząsteczki wapnia rozpuszczonego w wodzie pitnej są jednak tylko w niewielkim stopniu przyswajane przez organizm człowieka. Woda zawierająca wapń dostarcza zaledwie niewielką część wapnia potrzebnego człowiekowi. Rola wody w dostarczeniu wapnia jest całkowicie marginalna. Poza tym istnieją takie regiony w Polsce, np. w górach, gdzie woda jest
naturalnie miękka i nie odnotowano tam znaczących niedoborów wapnia wśród miejscowej ludności.

Czy moja woda w kranie nie jest już uzdatniona?

Woda wodociągowa z założenia jest wodą spełniającą normy wody do picia. Jest już wodą uzdatnioną. W Polsce najwyższa dopuszczalna twardość ogólna w wodzie do picia wynosi 28°dH (stopni niemieckich). Taka wartość nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale oznacza wodę bardzo twardą, która powoduje liczne osady na bateriach, sanitariatach i kamień kotłowy w instalacji. Średnia twardość wody wodociągowej w Polsce wynosi 18°dH, czyli z problemami spowodowanymi twardą wodą spotyka się większość Polaków.

Czy kamień kotłowy powoduje wzrost kosztów energii?

Tak. Kamień kotłowy zmniejsza sprawność kotła i procesu grzewczego w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Odłożenie się kamienia o grubości 1 mm na powierzchni wymiennika zmniejsza jego sprawność o ok. 10%, tym samym zwiększa zużycie paliwa o podobną wartość. Szacuje się, że wzrost kosztów eksploatacji urządzeń grzewczych na skutek odkładania się kamienia kotłowego wynosi średnio ok. 20%.

Czy można zainstalować zmiękczacz w domu z przydomową oczyszczalnią ścieków?

W przypadkach wprowadzania popłuczyn do domowych biologicznych oczyszczalni ścieków, wskazane jest podejmować pewne środki ostrożności. W przydomowych oczyszczalniach ścieków, biologiczne osady są pożywką dla bakterii, które dokonują rozkładu osadów do stanu ciekłego. W sposób naturalny, ale również na skutek chlorków z przedmiotowych popłuczyn, ilość bakterii może być zbyt mała. Może to powodować obniżenie sprawności
procesu oczyszczania ścieków. W celu zapobieżenia procesom biodegradacji, zaleca się stosować preparaty, które zawierają bogatą gamę bakterii. W skuteczny sposób wspomagają proces oczyszczania ścieków. W związku z powyższym wpuszczanie popłuczyn z urządzenia do przydomowej oczyszczalni ścieków jest uwarunkowane zaleceniami producenta oczyszczalni ścieków.

Co to jest miękka woda?

Woda jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem. Kiedy przenika przez glebę i skały, rozpuszcza i wchłania minerały (głównie wapń i magnez), które podczas podgrzania wody przyczyniają się do powstawania kamienia kotłowego. Proponowane przez EcoWater urządzenia do zmiękczania wody, potocznie zwane zmiękczaczami, są montowane na głównym przyłączu wody zimnej dla całego domu. Usuwają one z wody zanieczyszczenia odpowiedzialne za jej twardość, zanim woda będzie przepływać przez domową instalację do kranów i zanim trafi do pralki, zmywarki i innych urządzeń gospodarstwa domowego, mających kontakt z wodą.

Jak mogę uzdatnić wodę z własnej studni?

Woda z własnej studni najczęściej nie odpowiada normom wody pitnej, ze względu na obecność nadmiernych ilości niektórych związków, np. żelaza, manganu lub amoniaku. Autoryzowany Partner EcoWater pomoże Ci zdiagnozować problem i doradzi jakie urządzenie można zastosować.

Jak działa zmiękczacz?

Zmiękczacz posiada w swoim wnętrzu specjalne złoże jonowymienne, które jest naładowane ujemnie. Jony rozpuszczone w wodzie, odpowiedzialne za twardość (głównie wapnia i magnezu), są naładowane dodatnio. Zmiękczacz usuwa z wody jony odpowiedzialne za twardość, wymieniając je na jony sodu, tym samym zmiękczając wodę. Taka wymiana jonów zachodzi miliony razy podczas całego procesu zmiękczania wody. Podczas wymiany jonów, na złożu rośnie ilość jonów odpowiedzialnych za twardość. Gdy zdolność jonowymienna złoża jest wyczerpana (zwykle po kilku lub kilkunastu dniach, w zależności od twardości i ilości zużywanej wody), jest ono automatycznie regenerowane. Wówczas roztwór wody i soli (tzw. solanka) przepływa przez złoże. Zawarte w solance jony sodu są wymieniane na jony odpowiedzialne za twardość i te ostatnie są usuwane do kanalizacji.

Refiner EcoWater zmiękcza wodę oraz usuwa nieprzyjemny smak i zapach chloru, często dodawanego do wody wodociągowej, ze względu na swoje właściwości antybakteryjne.

Zasada działania

Urządzenia zmiękczające wodę – budowa i przegląd zalet:

Przekrój urządzeniaElementKorzyści dla Ciebie
Budowa zmiekczacza przekrojZmiękczacze wody eVOLUTION zostały wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów i wyposażono je w elektronikę najnowszej generacji, która zapewnia zmiękczanie wody w najskuteczniejszy i oszczędny sposób.
  • niskie koszty eksploatacji,
  • bezpieczeństwo i kontrola na każdym etapie działania urządzenia,
  • komfort użytkowania i minimum obsługi,
  • efektywne zmiękczanie wody,
  • inwestycja w trwałe i bezawaryjne urządzenie.
 Budowa zmiekczacza element 11. Zaawansowany technicznie, ale łatwy w obsłudze panel elektroniczny, posiadający szereg dodatkowych funkcji
  • najbardziej oszczędny zmiękczacz wody na rynku m.in. dzięki unikalnemu algorytmowi regeneracji Formuła 1, który optymalizuje koszty eksploatacyjne,
  • inteligentna elektronika uruchamia regenerację w optymalnym momencie, w oparciu m.in. o dotychczasowe i prognozowane zużycie wody, w wybranych przez Ciebie godzinach (np. w nocy).
 Budowa zmiekczacza element 22. Opatentowana głowica sterowana elektronicznie
  • głowica ogranicza spadki ciśnienia i zwiększa przepływ wody,
  • solidna konstrukcja głowicy jest odporna na duże wahania ciśnienia i gorszą jakość wody wodociągowej,
  • ograniczysz ewentualne koszty serwisowe dzięki niewielkiej ilości części składowych (do 60 części mniej, niż w zaworach konkurencyjnych marek),
  • brak ryzyka rdzy lub korozji (części metalowe nie mają kontaktu z wodą).
 Budowa zmiekczacza element 33. Unikalny, praktyczny zawór obejścia by-pass, montowany z tyłu urządzenia (zawarty w cenie zmiękczacza)
  • po wciśnięciu tłoka by-passu woda nie będzie przepływać przez urządzenie, dzięki czemu w razie odpięcia urządzenia od instalacji, wciąż będziesz mieć dostęp do wody (niezmiękczonej).
 Budowa zmiekczacza element 44. Czytelny wyświetlacz cyfrowy o wysokim kontraście
  • intuicyjne menu w wybranym przez Ciebie języku (w tym w języku polskim),
  • czytelny wyświetlacz widoczny nawet przez przyciemnianą pokrywę modeli Compact,
  • automatyczne podświetlanie ekranu w ciemnych pomieszczeniach zwiększy Twój komfort użytkowania,
  • system ochrony danych zabezpieczy pamięć urządzenia przed ich utratą, nawet w przypadku 72h braku prądu.
 Budowa zmiekczacza element 55. Czujnik na podczerwień mierzący automatycznie poziom soli w zbiorniku
  • urządzenie samo Cię poinformuje (sms-em lub e-mailem), że wkrótce w zbiorniku zabraknie soli,
  • czujnik automatycznie mierzy i przekazuje do sterownika poziom soli w zbiorniku w czasie rzeczywistym,
  • brak ryzyka błędów w pracy urządzenia, związanych ze złym ustawieniem poziomu soli – urządzenie automatycznie podaje sterownikowi tę wartość.
 Budowa zmiekczacza element 66. Zdejmowana (w modelach Compact) lub wolno opadająca (w modelach Boost i 500 Power) pokrywa soli
  • zdejmowana pokrywa w modelach Compact umożliwi Ci łatwe dosypanie soli, nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni,
  • dzięki transparentnej pokrywie (modele Compact) odczytasz wszelkie informacje na ekranie wyświetlacza nawet bez zdejmowania pokrywy,
  • wolno opadająca pokrywa w modelach Boost i 500 Power uchroni Twoje palce przed przytrzaśnięciem i zwiększy komfort użytkowania.
 Budowa zmiekczacza element 77. Zawór solankowy wyposażony w zabezpieczenie antyprzelewowe
  • napełnianie zbiornika solanki to pierwsza faza regeneracji, a więc po jej zakończeniu w zbiorniku nie zalega woda, co zmniejsza ryzyko powstawania tzw. złogów solnych oraz namnażania się bakterii,
  • mniejsze ryzyko zalania solanką pomieszczenia, w którym stoi Twój zmiękczacz, w przypadku gdyby zbiornik soli uległ mechanicznemu uszkodzeniu.
 Budowa zmiekczacza element 88. Automatyczne podświetlenie zbiornika soli
  • automatyczne oświetlenie wewnątrz obudowy ułatwi Ci dosypanie soli w ciemnym pomieszczeniu (np. piwnicy),
  • światło w zbiorniku zapali się, kiedy zdejmiesz (modele Compact) lub podniesiesz (modele Boost i 500 Power) pokrywę zbiornika soli.
 Budowa zmiekczacza element 99. Obudowa zmiękczacza wykonana z wysokiej jakości materiałów
  • nie odkształcająca się i odporna na uderzenia obudowa pełni jednocześnie rolę zbiornika na sól,
  • górna pokrywa urządzenia jest wykonana z trwałego ABSu, wykorzystywanego do produkcji zderzaków w samochodach.
 Budowa zmiekczacza element 1010. Moduł WiFi w standardzie
  • możesz monitorować i zdalnie sterować pracą urządzenia za pomocą smartfona, tabletu lub komputera,
  • w razie awarii lub konieczności dosypania soli urządzenie wyśle Ci sms i/lub e-mail z powiadomieniem,
  • możesz współdzielić on-line z serwisantem wybrane dane dotyczące urządzenia.

Jak działa zmiękczacz?

  • w wodzie przepływającej przez specjalne złoże wewnątrz urządzenia, następuje wymiana jonów wapnia i magnezu (odpowiedzialnych za twardość wody) na nieszkodliwe jony sodu,
  • po kilku lub kilkunastu dniach, gdy zdolność jonowymienna złoża kończy się, następuje automatyczna regeneracja złoża roztworem wody i soli,
  • regeneracja złoża trwa ok. 2 h, zachodzi o dogodnej dla Ciebie porze (np. w nocy), a podczas jej trwania możesz korzystać z wody w domu (niezmiękczonej).

 Ważne informacje:

  • złoże jonowymienne jest skuteczne przez ok. 10-15 lat (zależy od jakości wody),
  • zmiękczacz montuje się na głównym przyłączu wody zimnej w domu,
  • miejsce montażu zmiękczacza musi być wyposażone w gniazdo elektryczne i odpływ do kanalizacji,
  • jedyną czynnością obsługową przy zmiękczaczu jest okresowe uzupełnianie zbiornika solą w tabletkach (co kilkanaście tygodni).
Dane techniczne
wymiary 100 COMPACT 200 COMPACTwymiary 300 BOOST 400 BOOST 500 POWERwymiary 600 POWER
100 COMPACT / 200 COMPACT300 BOOST / 400 BOOST / 500 POWER600 POWER
WymiaryABCDEFGHI
100 COMPACT41 cm

34,5 cm

55,5 cm32,5 cm43 cm8,6 cm
200 COMPACT53,5 cm47 cm68 cm32,5 cm43 cm8,6 cm
300 BOOST70,5 cm61 cm88 cm35,5 cm51 cm9,5 cm
400 BOOST97 cm87 cm114 cm35,5 cm51 cm9,5 cm
500 POWER100 cm87 cm114 cm35,5 cm51 cm9,5 cm
600 POWER130 cm93 cm145 cm34,5 cm36 cm9,5 cm 40,5 cm 41,5 cm 81,5 cm
Dane techniczne i funkcje panelu sterowania100 COMPACT,
200 COMPACT
300 BOOST,
400 BOOST
500 POWER600 POWER
Zawór

¾’’ SDV

1’’ SDV

1 ‘’DDV

Algorytm

Innowacyjna Formuła 1

Zasilanie

Transformator 240 V do 28V, 50Hz

Elektronika

Zabezpieczona w specjalnej obudowie

Pokrywa zbiornika soli

Zdejmowana

Wolno opadająca

2017
Automatyczne wykrywanie poziomu soli2017
Oświetlenie zbiornika soli2017
WiFi w standardzie
Ustawienie czasu trwania płukania w przeciwprądzie i szybkiego płukania
Programowanie maks. okresu pomiędzy regeneracjami w przypadku braku poboru wody
Możliwość zmiany trybu wyświetlania godziny na 12- 24-godzinny
Ustawienie automatycznego załączania się regeneracji po wyczerpaniu zdolności jonowymiennej żywicy w 97%
Tryb oszczędnej regeneracji
Funkcja oczyszczania złoża w przypadku używania wody o zwiększonej ilości zawiesiny •
Informacja o pozostającej zdolności jonowymiennej
Wyświetlanie czasu pozostałego do końca regeneracji
Licznik przepływu wody uzdatnionej
Informacja o zużyciu wody/dzień
Informacja o średnim dziennym zużyciu wody
Ustawienie jednostki objętości (litry lub galony)
Dodatkowe wyjście panelu sterowania
Wskaźnik poziomu soli
Alarm niskiego poziomu soli
Możliwość ustawienia menu w wybranym języku (w tym j. polski)
Ustawienie jednostki wagi (kilogramy lub funty)
Ustawienie jednostki twardości (ziarna lub ppm)
Informacja o ilości wody uzdatnionej gotowej do użycia
Przypominanie o serwisie
Podświetlany ekran

Zadzwoń i zamów już dzisiaj Twój nowy zmiękczacz do wody Ecowater razem z profesjonalną usługą montażu.

+48 602 74 74 63

MK Uzdatnianie Wody

NIP: 739 131 45 21

ul. Lubelska 25A

10-408 Olsztyn

woj. warmińsko-mazurskie

KONTAKT

Tel. 89 539 95 50

Kom. 602 74 74 63

E-mail: mk94@mk94.pl

E-mail: serwis@mk94.pl